NOJA336M002RWJ
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
NOJA336M002RWJ
  • 1
Mega Source # : MEGA-NOJA336M002RWJ
Manufacturer : AVX (KYOCERA AVX)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP NIOB OXID 33UF 20% 2.5V 1206
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 2.5V
Tolerance : ±20%
Supplier Device Package : 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension : 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series : OxiCap® NOJ
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Other Names : 478-3199-2
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 10 Weeks
Manufacturer Size Code : A
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.071" (1.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) : 1.7 Ohms
Dissipation Factor : 6%
Detailed Description : 33µF Niobium Oxide Capacitor 2.5V 1206 (3216 Metric) 1.7 Ohms
Current - Leakage : 1.7µA
Capacitance : 33µF