D25K50RE
Mfr.Part # : D25K50RE
Manufacturer : Ohmite
Description : ADJ PWR RES 50 OHM 25W CHAS MT
Stock : 75
Product Category : Adjustable Power Resistor
Adjustment Type : Slide
Mounting Type : Chassis Mount
Package / Case : Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) : 25 W
Product Status : Active
Resistance : 50 Ohms
Termination : Solder Lug
Tolerance : ±10%